Matematika

Pythagoriáda

I v letošním školním roce proběhlo na naší škole školní kolo Pythagoriády. Žáci druhého stupně ZŠ řešili 15 úloh. Jsme rádi, že se pět našich žáků stalo úspěšnými řešiteli a čtyři z nich si vyzkoušeli i kolo okresní – Kolaříková Veronika 6.B, Staněk Šimon 8.B, Kostková Petra 8.B a Janota Petr 9.B. Žákům gratulujeme k úspěchu ve školním kole a děkujeme za reprezentaci školy v kole okresním.

Přejeme další výborné úspěchy. ...číst dál about Pythagoriáda

ÚSPĚCH V MATEMATICKÉ OLYMPIÁDĚ

Dvěma žákům naší školy se podařilo ze školního kola 73. ročníku matematické olympiády probojovat do kola okresního, které se konalo ve Vsetíně. Takle matematická soutěž je velmi uznávaná. I proto máme z Lukáše Kratochvíla - 5.třída a jeho bratra Jana Kratochvíla - 7.B velkou radost. Janovi se dokonce podařilo obsadit 2. - 5. místo mezi úspěšnými řešiteli v kategorii Z7.

Oběma bratrům gratulujeme, děkujeme za jejich píli a snahu v náročné matematické soutěži.

  ...číst dál about ÚSPĚCH V MATEMATICKÉ OLYMPIÁDĚ

MATEMATICKÝ KLOKAN 2024

V pátek 22. března 2024 se naše škola zapojila do celorepublikové soutěže „MATEMATICKÝ KLOKAN“. Tato soutěž je postavena na zajímavých a logických úlohách.  Její snahou je zpestřit výuku matematiky. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Gratulujeme nejen uvedeným žákům, ale také všem, kteří si „KLOKANA“ vyzkoušeli.

Kategorie CVRČEK (2. a 3.třída)

1. místo: Natálie Šujaková (3.tř.) - 70 bodů

2. místo: Sofie Hnilicová (3.tř.) - 68 bodů

3. – 4. místo: Eliška Šťastná (3.tř.) - 66 bodů ...číst dál about MATEMATICKÝ KLOKAN 2024

Matematická olympiáda

matematická olympiáda

Milí žáci, Matematická olympiáda je velmi uznávaná matematická soutěž s dlouholetou tradicí. Doufáme, že se pokusíte o řešení jejich zajímavých úloh. V každé kategorii označené vždy písmenem Z a číslem ročníku najdete šest příkladů, které budete řešit doma. Na přemýšlení máte dostatek času, jen prosíme o dodržení termínů z tabulky na odevzdání řešení vašim učitelům matematiky. Ti s vámi po skončení školního kola úlohy projdou a sdělí vám hodnocení. ...číst dál about Matematická olympiáda

Zdravý den - projekt 3. - 5. třídy

  Každý rok probíha koncem září na 1. stupni celodenní projekt " Zdravý den ". Stejně tomu bylo i letos. Ve středu 27. září si žáci donesli do školy zdravou svačinku, letáčky z obchodu. V jednotlivých hodinách jsme si povídali o zdravém životním stylu, správné životosprávě. Soutěžili jsme v poznávání ovoce a zeleniny, vyráběli jsme koláže, v tělesné výchově honilo ovoce bacily, povídali si o oblíbeném jídle, v matematice jsme řešili slovní úlohy. Téma nás provázelo celý den a báječně jsme si to všichni užili. ...číst dál about Zdravý den - projekt 3. - 5. třídy

MATEMATICKÝ KLOKAN 2023

V pátek 17. března 2023 se naše škola zapojila do celorepublikové soutěže „MATEMATICKÝ KLOKAN“. Tato soutěž je postavena na zajímavých a převážně logických úlohách.  Její snahou je zpestřit výuku matematiky. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích.
Kategorie CVRČEK (2. a 3.třída) – 28 účastníků
1. místo: Jáchym Zemánek (3.tř.) - 66 bodů
2. místo: Tobiáš Mikulík (2.tř.) - 61 bodů
3. místo: Emílie Grycmanová (3.tř.) - 60 bodů ...číst dál about MATEMATICKÝ KLOKAN 2023

Pythagoriáda

19. října se na naší škole již tradičně uskutečnila matematická soutěž zvaná Pythagoriáda. Žáci druhého stupně ZŠ si lámali hlavu s 15 úlohami. Žáci, kteří dosáhli nejméně 9 bodů, se stali úspěšnými řešiteli školního kola. Okresní kolo proběhne 22.11.2022 ve Vsetíně. Všem žákům děkujeme za účast, gratulujeme úspěšným řešitelům a přejeme další výborné úspěchy.

Nejúspěšnější z ročníků:

6. ročník : Kratochvíl Jan, 6.B – 10 bodů – úspěšný řešitel ...číst dál about Pythagoriáda

Matematika - procvičování

 Zdravím milí žáci,

vložím vám zde několik stránek na procvičování učiva matematiky:

 Onlinecviceni - https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

Umime matiku - https://www.umimematiku.cz/

Online procvičování - https://old.zsdobrichovice.cz/matika.htm

A pro dévaté ročníky k přijímacím zkouškám: ...číst dál about Matematika - procvičování

Štítky: 

Matematický klokan

V pátek 18.3.2022 se většina žáků naší školy zúčastnila celorepublikové soutěže zvané „MATEMATICKÝ KLOKAN“. Děti řešily zajímavé, převážně logické, úlohy, které mají u žáků vzbudit větší zájem o matematiku. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (cvrček, klokánek, benjamín, kadet). A jak obstáli žáci, kterým se nejvíce dařilo?

Nejmladší kategorie CVRČEK (2. a 3.třída) – 29 účastníků

1.místo: Robin Dušek (3.tř.) 82 bodů

2. - 4. místo: Adam Daněk (2.tř.) 81 bodů

2. - 4. místo: Ema Grycmanová (2.tř.) 81 bodů ...číst dál about Matematický klokan

Stránky