Přírodověda/Přírodopis

Ekouš 2024

Outdoorová přírodovědná soutěž Ekouš byla pro nás novou výzvou. Pořádá ji Alcedo Vsetín na Hájence v Semetíně a její součástí je několik stanovišť, na kterých potřebujete mít nejen přírodovědné znalosti, ale také představivost, jistou ruku, odvahu a zejména týmového ducha. A to přesně splňují naši letošní účastníci - Magda Psotová, Terka Mikulíková, Ondra Hromada a Marek Raška. Zvládli společně například poznávání rostlin a zvířat, hod diskem na cíl, orientaci v terénu nebo plavbu naslepo po rybníčku u Hájenky. ...číst dál about Ekouš 2024

Okresní kolo Biologické olympiády kategorie C

Okresní kolo Biologické olympiády starších žáků (osmých a devátých ročníků a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) se konalo v úterý 19. března na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Naše tři šikovné bioložky nám udělaly velkou radost - v silné konkurenci celkového počtu 36 účastníků obsadila Terezka Vaňharová z 9.A výborné 11. místo a na stupních vítězů nám to "cinklo" hned dvakrát. Magda Psotová z 8.B vybojovala úžasné 3. místo a 2. nejlepším biologem okresu se stala Terezka Mikulíková z 8.A. Obě pak postupují do krajského kola, kde 9. ...číst dál about Okresní kolo Biologické olympiády kategorie C

Proběhlo školní kolo Biologické olympiády

Šikovní přírodovědci změřili své síly ve školním kole biologické olympiády. Tři soutěžní disciplíny (vědomostní test, poznávání organismů a laboratorní úkol) zvládly nejlépe vítězka Terezka Mikuliková, druhá Terezka Vaňharová a třetí Magda Psotová ve starší kategorii (žáci 8. a 9. ročníků - kategorie C), mezi mladšími dosáhly nejlepších výsledků Leonka Zichová (1.), Verča Štraitová (2.) a Nora Hájková (3.) - žáci 6. a 7. ročníků - katgorie D. Gratulujeme a postupujícím slečnám budeme držet palce v okresních kolech. ...číst dál about Proběhlo školní kolo Biologické olympiády

Podzimní Jaloveček

Již tradicí je pro naše malé a mladé přírodovědce účast v soutěži Jaloveček - letos pod názvem "Není houba jako houba". Vsetínský zámek ožil přírodovědným kláním ve čtvrtek 9. a v pátek 10. listopadu. Jako obvykle si naši žáci nevedli vůbec špatně - v početné konkurenci se družstva složená ze čtvrťáků a páťáků umístila na šestém a čtrnáctém místě. Druhostupňový tým Fungi obsadil šestou příčku a Lysohlávky ve složení Magdaléna Psotová, Tereza Mikulíková, Leona Zichová a Lucie Hanulíková braly krásnou bronzovou medaili. ...číst dál about Podzimní Jaloveček

BAREVNÝ DEN - projekt 1. stupně

Před podzimními prázdninami probíhá na 1. stupni celodenní projekt Barevný den. Letos to byly všechny odstíny barvy zelené. V hodinách jsme si povídali o tom, co všechno je v přírodě i kolem nás zelené, počítali jsme zelené barvy na oblečení, vlasech, prstech.... Ve třetí třídě vyhrála s počtem 19 barev na sobě Kája Šafaříková, ale i ostatní žáci byli skvělí a moc jim to ve třídě slušelo. ...číst dál about BAREVNÝ DEN - projekt 1. stupně

Den stromů - projekt 1. stupně

V pátek 20. října proběhl na 1. stupni celodenní projekt " Den stromů ". V jednotlivých hodinách jsme si povídali o významu stromů pro náš život i naši planetu. Pouštěli jsme si video o stromech, luštili hádanky, poznávali stromy podle listů a jehličí, vzpomínali jsme, kolik druhů stromů vlastně známe a kolik názvů stromů se nachází v lidových písničkách. Kreslili jsme stromy v jednotlivých ročních obdobích a vybarvovali omalovánky. Určitě jsme získali spoustu nových poznatků a vědomostí. ...číst dál about Den stromů - projekt 1. stupně

Výborné umístění našich žaček v krajském kole Biologické olympiády

Krásné prostředí ZOO Zlín je tradičním hostitelem krajského kola Biologické olympiády. My jsme měli v kategorii D (žáci 6. a 7. tříd) hned dvě šikovné žačky. A obě dokázaly, že patří mezi TOP biology Zlínského kraje - Leona Zichová obsadila sedmé a Tereza Mikulíková dokonce vynikající čtvrté místo. Gratulujeme!

...číst dál about Výborné umístění našich žaček v krajském kole Biologické olympiády

Jarní Jaloveček

Přírodovědná soutěž pro týmy organizovaná vsetínským muzeem nás vždycky baví, a proto je účast naší školy na Jalovečku již tradicí. Ve čtvrtek 27. dubna se biologického klání se zaměřením na hmyz zúčatnila dvě družstva z prvního stupně, v pátek 28. dubna pak tři týmy druhostupňové. Celá soutěž začala krátkou "hmyzí" přednáškou, pokračovala vědomostním testem a poznávačkou, novinkou v této soutěži je tvůrčí dílna. Za výrobu modelu konkrétního druhu hmyzu, popis jeho stavby těla a prokázání znalostí o něm mohli soutěžící získat další body. ...číst dál about Jarní Jaloveček

Den Země

Letošní Den Země se nám opět vydařil, a to nejen počasím. Tradiční celodenní akce v přírodě byla jako obvykle pečlivě připravená - na jednotlivých stanovištích děti v týmech plnily úkoly s ekologickou tématikou (recyklace, poznávání organismů...), z oblasti topografie, zdravovědy nebo znalosti první pomoci. Vyzkoušely si vázání uzlů, střelbu ze vzduchovky nebo svou šikovnost při hodu na cíl nebo šplhu na laně. Za každý úkol obdržely body, které se na konci každému družstvu sečetly. ...číst dál about Den Země

V Biologické olympiádě se nám opět dařilo

Okresní kolo Biologické olympiády, které se koná na gymnáziu ve Valašském Meziříčí, bylo pro naše mladé přírodovědce již tradiční výzvou. Tak jako každý rok jsme měli zastoupení v obou kategoriích - nejprve 30. března v kategorii D (žáci 6. a 7. ročníků) a následně 17. dubna i v kategorii C (žáci 8. a 9. tříd). Konkurence je vždy početná a soutěže se účastní také žáci víceletých gymnázií. ...číst dál about V Biologické olympiádě se nám opět dařilo