Školní kolo biologické olympiády 2023

V minulém týdnu se školní přírodovědci zúčastnili biologické olympiády. Tématem bylo bezlesí - při přípravě jsme se tedy zaměřili na ekosystémy bez stromů - louky, stepi, rybníky, pole... Žáci mladší i starší kategorie během školního kola museli zvládnout vědomostní test, poznat třicet zástupců rostlin, hub a živočichů a absolvovat laboratorní úkol. Všem 22 soutěžícím se opravdu dařilo a dosáhli pěkného bodového zisku. Na stupních vítězů pak stanuli tito nejúspěšnější: v kategorii D (6. a 7. ročník) se na třetím místě umístila Magdaléna Psotová ze 7.B, druhé místo obsadila Leona Zichová ze 6.A a první místo stejně jako vloni vybojovala Tereza Mikulíková ze 7.A. Mezi staršími (8. a 9. ročník) žáky v kategorii C byla třetí Monika Zichová z 8.B, na druhém místě se umístila Martina Rašková z 9.A a nejvyšší stupeň získala Tereza Vaňharová z 8.A. Velké díky patří nejen umístěným žákyním, ale všem šikovným dětem se zájmem o biologii za to, že se rozhodly do této nelehké soutěže přihlásit. Postupujícím do okresního kola pak nezbývá než popřát hodně štěstí a sil do dalšího biologického klání.