Dějepisná olympiáda 2023/2024

V pátek 1. prosince se konala DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA. Letošním tématem bylo:

„Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko).

Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“

Tentokrát se k vybraným žákům 8. a 9. ročníku přidali i odvážní sedmáci, kteří ještě toto téma v rámci dějepisu neprobírali. Bylo zadáno 11 pestrých úkolů, které nebyly tolik o naučených znalostech, ale spíše o čtení textu, práci s obrázky i mapou. Celkem bylo možné dosáhnout 60 bodů. Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo dosáhl alespoň 36 bodů. Pořadí bylo velmi těsné, rozhodoval jediný bod. Na třetím místě se umístil Marek Raška z 8.B se 47 body, na druhém místě Klára Martinková z 9.B se 49 body. Na prvním místě s 50 body se umístil Martin Staněk z 8.B. Vítěz také dále postupuje do okresního kola, které se bude konat v lednu na Vsetíně. Gratuluji a děkuji za hojnou účast. Jsem ráda, že děti dějepis zajímá a hlavně baví.