Čtenářský deník ve třetí třídě (upraveno 2022)

Moji milí třeťáci.

V tomto školním roce si každý z Vás založí svůj ČTENÁŘSKÝ DENÍK.

Pořídíte si sešit nejlépe s tvrdými deskami. Může být velký (formát A4) nebo malý (formát A5). Obal může být jednoduše jednobarevný, ale vy tam určitě budete chtít mít krásné obrázky - zvířátka, auta atp.

Obsahem čtenářského deníku budou zápisy o přečtené knize. Každý školní rok přečtete a zapíšete do čtenářského deníku nejméně čtyři knížky. Určitě ocením, když jich bude víc :-). Ke kontrole je budete předkládat přibližně každé dva měsíce - tj. na konci listopadu, ledna, dubna a v polovině června.

Inspiraci ke čtení, hledejte v článku "Čtenářský deník pro 4. třídu šk. rok 2017/2018). Kniha by měla mít stejně velká písmena jako v čítance pro 3. ročník a menší.

Zápis o knize bude obsahovat:

1) Jméno autora

2) Název knihy

3) Nakladatelství a rok vydání (kdo a kdy knihu vydal)

4) Ilustrátor

5) Kdy a kde se příběh odehrává

6) Téma knihy - o čem je, co řeší, hlavní myšlenka - stručně 2 - 3 věty

7) Hlavní postava / postavy - jak se jmenovala/y, jaké měla/y vlastnosti

8) Můj vlastní názor na knihu - proč je dobré ji číst, komu ji doporučím a proč ...

9) Moje ilustrace, nebo jinak vyzdobená stránka :-)

Přeji Vám příjemné zážitky :-)