Anglický jazyk 22. 3. - 26. 3. 2021

Zdravím Vás milí třeťáci.

Tak teď už je jaro opravdu tady. Doufám, že ne jen to astronomické, které začalo 20. března dopoledne a v ten den byla jarní rovnodennost, ale i to, které poznáme i podle počasí. Snad už bude i tepleji a bude více svítit i to jarní, i když ještě „zubaté“, sluníčko. Přeji Vám, ať z něj všichni načerpáte co nejvíce sil.

Dotazy, připomínky – e-mail, messenger, hangouts, telefon

Odevzdávejte úkoly – dodržte prosím termín – pátek 18:00.

Přihlašujte se na on-line hodiny podle rozvrhu VČAS.

https://us02web.zoom.us/j/5797257375?pwd=WDFsUElJYUplSW96NVo0dDVGMk9Vdz09

Meeting ID: 579 725 7375

Passcode: 7mbhb4

V minulé hodině jsme si zapsali do sešitu předložky. A tento týden je pořádně procvičíme. V online hodinách i v úkolech na tento týden. Zopakujeme také otázku Where is it? Kde je to?

Na procvičení pak udělejte obě cvičení v pracovním sešitě na straně 52. Poslech prvního cvičení najdete zde. Obě cvičení pošlete ke kontrole.

Nezapomeňte také stále opakovat čísla do 20 a abecedu. Tento týden už Vás opravdu vyzkouším abecedu a hláskování vašeho jména na známky.

Dobrovolným úkolem na tento týden je doplnění komiksu na straně 53 v pracovním sešitě. Pokud se chcete pochlubit, jak jste to zvládli, tak jej také pošlete.

Další úkoly, které pošlete ke kontrole, jsou obě cvičení na straně 55 v pracovním sešitě

V prvním cvičení podle Vašeho uvážení nakreslete věci v rámečku nahoře – NA a POD židli, NA a POD stůl, DOVNITŘ a NA skříňku. Toto prosím mějte nachystáno na středeční on-line hodinu.

Druhé cvičení - podle toho, kam jste jednotlivé věci namalovali, napište věty do prvního sloupce. Použijte IN, ON, UNDER. Takže tam budete mít napsáno anglicky „pod židlí, na židli, pod stolem, na stole, ve skříňce, na skříňce“. Dobrovolný úkol – můžete se spojit s kamarádem nebo s kamarádkou, kam on/ona nakreslil/a věci v rámečku. Ptejte se (samozřejmě anglicky) podle zadání úkolu „Where is your …? A odpovídejte také anglicky a pište do druhého sloupce. Takto si to ale můžete udělat i s pomocí někoho, koho máte doma. Ten si může vymyslet (a vůbec to nemusí kreslit), kam si své věci uložil :).

See you.