Fyzika

Zadání: Sestrojte graf závislosti teploty na čase.Petr se ráno v 7 hodin probudil, podíval se z okna a zjistil, že venku mrzne. Teploměr ukazoval 6 stupňů pod nulou. Když se nasnídal, bylo půl osmé a venkovní teplota byla 5 stupňů pod nulou. Teple se tedy oblékl. Ve škole o přestávce v 10.00 se podíval na teploměr za oknem. Ukazoval přesně bod mrazu. Po vyučování ve 14 hod. se ještě jednou podíval na venkovní teploměr. K velkému překvapení ukazoval 3 stupně Celsia. Cestou ze školy mu svítilo sluníčko do zad. Po příchodu domů v půl třetí zjistil, že teplota stoupla ještěo 2 stupně. Odložil svetr a šel si hrát ven. Byl zvědavý, a tak se podíval na teploměr u hřiště. V 16 hod ukazoval stejnou teplotu jako teploměr doma za oknem v půl třetí. Po večeři v 18.30 byl čas na zaznamenání další teploty. Hodnota byla o jeden stupeň nižší než v 16 hod. Před spaním ve 21.30 se Petr koukl na teploměr naposledy a zjistil, že se teplota opět dostala pod nulu. Tentokrát o jeden stupeň. Poslední hodnotu Petrovi o půlnoci zjistila maminka. Ráno se dověděl, že teploměr se zastavil na 4 stupních pod nulou. Tabulka: Čas (h) Teplota (°C)