Sedmačky vyhrály oblastní kolo Poznej a chraň

V pátek 11.4. se konalo oblastní kolo Poznej a chraň. Výhodou této pro nás již tradiční prakticky zaměřené přírodovědné soutěže je skutečnost, že žáci mohou spolupracovat v tříčlenných družstvech. Za naši školu soutěžila v kategorii starších žáků dvě družstva - Radka Bělíčková, Pavlína Slováková a Eliška Šimarová (7.A a 7.B), v druhém týmu pak Klára Veselá, Lucie Hájková (7.A) a Natálie Bělašková (6.B).

Letošní ročník se nesl v duchu "Pod dubem, za dubem" a byl zaměřený na nám nejbližší ekosystém - lesy zlínského kraje. Děti prokazovaly teoretické a hlavně praktické znalosti rostlin, zvířat i ekosystému lesa jako celku včetně potravních řetězců, využití dřeva stromů nebo ochrany přírody. Přestože v této soutěži naše škola obvykle obsazuje místa v první desítce, je vítězství družstva Radky, Pavlíny a Elišky o to cennější, že letošní oblastní kolo mělo rekordní účast - přihlásilo se 27 družstev nejen ze základních škol, ale také gymnázií od Horní Lidče přes Vsetín až po Rožnov pod Radhoštěm. Děkuji všem děvčatům za jejich svědomitou přípravu, gratuluji a s vítězným družstvem samozřejmě postupujeme do krajského kola, které se koná ve středu 23.4. na ZŠ v Želechovicích nad Dřevnicí.