Recitační soutěž 2018

Ve středu 7. února se uskutečnilo školní kolo v recitaci žáků prvního stupně. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Nultou kategorii tvořili žáci první třídy. V první kategorii se utkali žáci druhé a třetí třídy a ve druhé kategorii soutěžili žáci čtvrté a páté třídy. V nulté kategorii obsadila první místo Tereza Miklicová s básničkou Jak šlo vejce na vandr. Druhé místo získal Jiří Zemánek s básní Kuklení a třetí místo Barbora Vychopňová s básničkou Proč má zajíc dlouhé uši. V první kategorii se umístila jako první Karolína Kovářová ze třetí třídy s básničkou Hráběte Drákula a Nováková z 3.C , na druhém místě skončila s básní Kočičí dům Amálie Žídková ze druhé třídy a třetí místo vybojovala opět žákyně třetí třídy Zuzana Prokešová s básničkou Vrabec a sova.

Ve druhé kategorii zvítězila Nela Juhaňáková ze čtvrté třídy s básní Konvalinky od Jaroslava Seiferta, druhá skončila Julie Zemánková s básničkou Uspávanka se starými domy a jako třetí se umístila Barbora Juřicová z páté třídys básničkou Romance o Josefu Ladovi. Všem ještě jednou srdečně gratulujeme a věříme, že se opět setkáme za rok v dalším kole naší soutěže. A samozřejmě vítězové první a druhé kategorie postupují do okrskového kola recitační soutěže.