Poznávací zájezd do jihovýchodní Anglie

V týdnu od 13. do 18. května se autobus plný žáků 8. a 9. tříd vydal na poznávací zájezd do Anglie. Počasí bylo slunečnější, než je v Anglii zvykem, a tak jsme si mohli plnými doušky užívat naš program. A ten byl opravdu zajímavý. Nejdříve jsme navštívili město Brighton a viděli jsme ho z moderní vyhlídkové věže zvané i360. Další den jsme se prošli po křídových útesech v těsné blízkosti moře. Trochu historie jsme si připomněli při návštěvě bitevní lodi HMS Victory ve městě Portsmouth a také na krásném zachovalém hradě Arundel. Poslední den jsme strávili v Londýně, který jsme poznali nejen z paluby lodi na řece Temži, ale i z ptačí perspektivy Londýnského oka. Prošli jsme se také rušnými ulicemi kolem najznámějších památek Londýna a náš pobyt jsme zakončili návštěvou londýnského podzemí London´s dungeon.

Při ubytování v anglických rodinách mohli žáci prakticky vyzkoušet své jazykové dovednosti a také poznat zvyklosti a chutě zdejších jídel. Všichni jsme si výlet užili a budeme na něj určitě dlouho vzpomínat.