Pasování na čtenáře

V pátek 14.června 2013 proběhl ve školní knihovně pro všechny přítomné prvňáky slavnostní akt, při kterém je paní ředitelka školy Mgr. Naděžda Hajdová pasovala na čtenáře.
Už od pondělí se všichni pečlivě připravovali k ukázce svých čtenářských dovedností, kterých se jim podařilo dosáhnout během svého prvního roku ve škole. Postupně přečetli pohádku O zlaté sekyře, O Budulínkovi a veršovanou pohádku Červená Karkulka. Paní knihovnice Alena Kozubíková je odměnila hezkou knížkou, drobnými dárky a čtenářským průkazem. Více dětí se přiznalo, že školní knihovnu již dávno navštěvuje, a tak doufejme, že jim záliba ve čtení vydrží, ba co víc, že je obohatí a rozvine jejich fantazii a dětskou duši daleko lépe než počítač či televize.

Zprávu vypracovala třídní učitelka Mgr. Vlasta Ibříšková