Přírodovědný klokan 2017

V pátek 13.října 2017 proběhlo v jídelně ZŠ školní kolo celostátní vědomostní soutěže pod názvem Přírodovědný klokan, kterého se zúčastnilo 44 žáků 8.-9.ročníku. V testu měli žáci za úkol vybrat odpovědi z 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a ze všeobecných znalostí. Měli prokázat především své znalosti a vědomosti, ale i v nejedné otázce zdravě zariskovat, aby získali větší počet bodů, pokud by na otázku správně odpověděli.

S velkým náskokem a zcela zaslouženě zvítězila Tereza Kropidlowská z 8.B, která získala celkových 82 bodů a stala se nejúspěšnější řešitelkou ZŠ Valašská Polanka ve školním kole Přírodovědného klokana pro školní rok 2017/2018. Celkové 2.místo obsadili Jan Hyžák z 9.A a Lukáš Žák z 8.B ziskem 66 bodů a na 3.místě se umístil Vojtěch Kovář z 8.A, který získal 64 bodů a završil tak překvapivé pořadí na předních místech. Výsledek Terezky Kropidlowské je příjemným překvapením a příslibem pro příští školní rok, ve kterém by mohla dosáhnout ještě lepšího bodového zisku. Všem zúčastněným žákům děkuji za účast ve školním kole Přírodovědného klokana a těm nejúspěšnějším řešitelům blahopřeji.