OSMÁCI NA VÝLETĚ - PRAHA A OKOLÍ

 Mezi dny 16. a 17. května si byl školní výlet užívat 8. ročník naší školy. V časných ranních hodinách a s ospalýma očima jsme nastoupili do autobusu, který uháněl do Prahy, našeho cíle. Cestou panovala příjemná nálada. V pozadí hrála veselá hudba, a o zábavu se každý postaral podle svého. Všichni se samozřejmě posilnili svačinkou z domu. Počasí se také vydařilo, a proto jsme se nemuseli stresovat, jaký bude průběh zbývajícího programu.     

  Naše první zastávka po příjezdu do Prahy byly Koněpruské jeskyně, společně s naučnou stezkou. Dozvěděli jsme se něco o těžbě vápence, jeho využití a historii. Poté jsme přejeli na hrad Karlštejn. Zde nám velmi příjemná slečna průvodkyně řekla pár zajímavých faktů z jeho minulosti. A jako poslední na seznamu nás čekala vyhlídka k lomu Velká Amerika. Po náročném dnu jsme se přestěhovali do kempu (v Zadní Třeboni), zde se najedli a vyspali. Zábava a dobrá nálada neopouštěla nikoho, i přes lehkou únavu. Všichni si společně zahráli schovávanou a náramně se u toho bavili.  

  Druhý den ráno se všichni nasnídali, odevzdali klíče od ubytování a vyrazili do středu Prahy. Viděli jsme spoustu známých, ale přesto krásných památek. Mezi ně patří například katedrála sv. Víta, Starý královský palác, bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička, atd. Kdo je viděl poprvé, jistě to muselo být nezapomenutelné, vidět tolik krás najednou.  

  Když jsme své hlavy nabili vědomostmi a informacemi, tak se mohl jít každý podívat na různá místa na Václavském náměstí.  

  Vše rychle uteklo a den se krátil čím dál rychleji, což znamenalo návrat domů.   

  Napsala Tereza Vaňharová

Štítky: 
Galerie: