Okresní kolo BIO a velký Lenčin úspěch

Ve středu 26.3. 2014 se ve Valašském Meziříčí konalo okresní kolo biologické olympiády. Naši školu reprezentovala trojice děvčat, která byla nejlepší v kole školním - Lenka Geržová, Johanka Kovářová (obě z 9.B) a Johanka Matůšová (8.třída).

Podobně jako u školního kola i v kole okresním se soutěží ve vědomostním testu, poznávání přírodnin a laboratorní práci. Přidává se pak ještě práce samostatná, která je do okresního kola odeslána předem ke zhodnocení. V konkurenci téměř třiceti mladých přírodovědců ze základních škol i gymnázií celého okresu si naše děvčata nevedla špatně, podle očekávání pak nejlepšího výsledku dosáhla Lenka Geržová, která si po loňském pěkném umístění těsně pod stupněm vítězů letos vybojovala nejvyšší příčku - její první místo bylo nejen odměněno cenami a postupem do kola krajského (koná se v půlce května v Lešné), ale dokazuje, že i děti z běžných základních škol mohou v konkurenci studentů víceletých gymnázií dosahovat krásných a nadprůměrných výsledků, pokud je něco baví a pilně pracují. Lence upřímně blahopřeji - její první místo bylo 100% zasloužené - a těším se na naši cestu do krajského kola.