O poklad strýca Juráša

Literárně-výtvarná soutěž O poklad strýca Juráša má v našem regionu letitou tradici. Pro letošní rok vyhlásila MVK Vsetín téma Dobré zprávy. Soutěžilo se v kategorii próza, poezie a komiks. Také žáci naší školy se této soutěže zúčastnili, nejprve školního kola, později se tři žákyně probojovaly do kola okresního. 17. 3. 2023 se konalo slavnostní vyhodnocení ve vsetínské knihovně. Páteční dopoledne tak proběhlo ve znamení předávání cen a jako přídavek nám herci z Uherského Hradiště předvedli poutavé scénické čtení z knihy Alenka v říši divů. A jak si vedla naše škola? V kategorii 4.–5. ročník byla 3. místem oceněna Beáta Žídková, která nakreslila komiks. V kategorii 6.–7. ročník se na 2. místě umístila se svou prózou Pavlína Kovářová a na 1. místo dosáhla v kategorii 8.–9. ročník Julie Zemánková, která si troufla na poezii. Gratulujeme! Všechny oceněné dívky postupují do krajského kola v Uherském Hradišti. Držíme palce! A všem ostatním vzkazujeme, ať se pokusí "najít poklad" zase v příštím školním roce.