Matematická olympiáda 2013/2014

Už je to tady!
Jestliže rádi zkoumáte zajímavé matematické úlohy a chtěli byste si v jejich řešení zasoutěžit, tak je pro vás nachystaná každoroční matematická olympiáda. Soutěž je dobrovolná a nesouvisí s klasifikací z matematiky.Mohou se jí zúčastnit žáci 5. až 9. ročníků základních škol a žáci jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií vždy ve svých kategoriích. Soutěž v jednotlivých kategoriích probíhá ve dvou nebo ve třech kolech.

Kategorie Z9 má školní, okresní a krajské kolo.
Kategorie Z8, Z7, Z6 a Z5 mají školní a okresní kolo.
Školní kolo obsahuje 6 příkladů, které řešíte ve svém volném čase. Úspěšnými řešiteli školního kola se stanou ti žáci, kteří odevzdají alespoň čtyři správně vyřešené příklady.
Kdo má o matematickou olympiádu zájem, přijďte si pro zadání ke svým učitelům matematiky, kteří vám zadání s radostí předají. Řešení pište tak, aby bylo možno sledovat váš myšlenkový postup, podrobně vysvětlete, jak jste uvažovali.
Vyřešené úlohy odevzdávejte svým učitelům matematiky v těchto termínech:
Kategorie Z5, Z9: první trojici úloh do 25. listopadu 2013 a druhou trojici úloh do 6. ledna 2014.
Kategorie Z6 až Z8: první trojici úloh do 6. ledna 2014 a druhou trojici úloh do 17. března 2014.
Přejeme mnoho úspěchů