Lesní pedagogika

Lesní pedagogika – výukový program pro žáky 2. třídy

V úterý 21. května 2013 připravili pracovníci Lesů ČR pro žáky druhé třídy výukový program nazvaný „Lesní pedagogika“.

Dětem se tak nabídla skvělá možnost prakticky si vyzkoušet, uplatnit a rozšířit své znalosti z hodin prvouky přímo v lese. Hravou i soutěživou formou se dovídaly o práci myslivců, chování v lese, o výskytu zvěře i ptactva v našich lesích, o chráněných rostlinách, škůdcích a boji proti nim. Děti si také prohlédly kožešiny a obrázky lesních zvířat. Asi nejvíce je upoutala ukázka střelby z brokovnice. Zacházení s nenabitou zbraní si mohli kluci následně také vyzkoušet. Závěr našeho dopoledního programu patřil malému táboráku s opékáním špekáčků. Po něm následovalo odměnění všech dětí účastnickými listy, drobnými dárky a sladkostmi. Ani nepřízeň počasí nám neubrala na dobré náladě a radosti z pěkně stráveného dopoledne.

Ještě jednou za jeho zprostředkování děkujeme paní Aleně Kozubíkové a také všem pracovníkům Lesů ČR, kteří ho pro nás, i za tak deštivého počasí, připravili.

Zprávu vypracovala : Mgr.Eva Matušová