Krajské kolo BIO a další Lenčino vítězství

Krajské kolo Biologické olympiády probíhalo v krásném prostředí ZOO Lešná v pátek 16.5. Účast dvanácti nejlepších mladých biologů z celého kraje (vždy tři nejlepší z každého okresního kola) dávala tušit, že tentokrát to naše Lenka Geržová (9.B), přestože byla v okrese první, nebude mít vůbec snadné.

Po obvyklé testové teoretické části následoval laboratorní úkol a poznávačka, kterou organizátoři i přes nepříznivé počasí zčásti připravili venku a zčásti ve věži zámku. Po vypracování všech tří úkolů už zbývalo jen čekat na výsledné bodové hodnocení. Při vyhlašování bylo jasné, že i tentokrát Lenka dopadla výborně - podle jejích slov ale s vítězstvím nepočítala. Když ale její jméno zaznělo jako poslední - při vyhlášení prvního místa, bylo jasné, že nejlepším mladým biologem z osmých a devátých tříd v kraji je právě ona. Přestože její kategorie bohužel nemá možnost dalšího postupu (celostátního kola se účastní pouze kategorie třetích a čtvrtých ročníků středních škol), získala krásné ocenění - čtrnáctidenní pobyt na přírodovědném soustředění v Železných horách pod vedením zkušených lektorů Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Všichni jí ke krásnému úspěchu blahopřejeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci naší školy.