Jak se do lesa volá

V pátek 11. listopadu jsme vyrazili s žáky 4. ročníku místo do školy na Vsetín, kde je na zámku čekala výstava spojena s lektorským programem pod názvem „Jak se do lesa volá“. Žáci se prostřednictvím programu seznámili s minulostí lesů na Valašsku, jak se v posledních staletích měnily lesy, jakým způsobem je člověk využíval a jakým způsobem to ovlivňovalo místní krajinu. Vyzkoušeli si své znalosti a různé aktivity spojené s lesem a lesnictvím. Dále jsme si společně prohlédli další výstavy a prostory zámku jako je zámecká věž či sklepení. Malý školní výukový výlet se nám vydařil. Máme opravdu obrovskou výhodu a vážíme si toho, že žijeme tady na Valašsku uprostřed krásné přírody a dá se říct kousek od lesa.