Jablíčkový den

V pátek 27. září 2013 proběhl v 1. a 2. třídě Jablíčkový den. Každé z dětí si v tento den přineslo do školy jedno až dvě jablíčka, kterými bylo motivováno celé dopolední vyučování. Vůně, barvy a tvary jablíček nabídly mnoho nápadů a inspirací k různorodým aktivitám s nimi. V hodině českého jazyka v 1. třídě se v nich ukryly slabiky ke čtení a pro žáky 2. třídy v nich byla skrytá dokonce celá abeceda. Děti o jablíčkách tvořily jednoduché věty, kratičké příběhy a popisovaly barvu, tvar, vůni a chuť svého jablíčka. V matematice se to jablky jen hemžilo. Sčítali jsme je i odčítali, porovnávali a řešili s nimi slovní příběhy, seč nám vědomosti a síly stačily. Zkrátka nepřišly ani výchovy. Žáci 1. třídy vytvářeli koláž stromu s jablíčky a ve 2. třídě se žáci pokoušeli namalovat jablíčka vodovými barvami, což se jim opravdu povedlo. Celé naše pracovní snažení jsme bohatě prokládali jablíčky hudebními = písničkami o jablíčkách, jabloních, ovoci a ježcích, protože ti k našemu jablíčkovému tvoření patřili také, byť jen symbolicky. Naše jablíčkové dopoledne se nám vydařilo.