Gastrofestival na SOU J.Sousedíka

Ve středu 2.listopadu 2022 se zúčastnili žáci 9.tříd prezentace učebních oborů kuchař-kuchařka, cukrář-cukrářka a obor číšník na SOU J.Sousedíka. Prezentace těchto oborů byla obohacena přehlídkou jednotlivých výrobků, kterými se pochlubili učni a učenky 2.ročníku těchto učebních oborů, a navíc si mohli naši žáci i jednotlivé výrobní postupy sami vyzkoušet. Takže naši deváťáci si vyzkoušeli namíchat jednotlivé nápoje, připravili si zdravotní svačinkové jogurty s ovocem, vyzkoušeli si přípravu jednotlivých pokrmů. V cukrářské dílně si ozdobili perníčky a vytvořili nejrůznější pochutinky z marcipánu. Na závěr si všichni prošli jednotlivé výrobní prostory restaurace Bečva, kde si mohli také v restauraci vyzkoušet načepovat pivo. Celé dopoledne bylo velmi přínosné a snad pomohlo některým dětem při výběru učebního oboru s výučním listem či zakončeného maturitou.