Exkurze do Osvětimi

Dne 15.října se žáci 9.A a 9.B a s nimi něktěří žáci osmých tříd vydali na zajímavou exkurzi do koncentračního tábora Osvětim. Absolvovali jsme 3,5 hodiny dlouhou prohlídku muzea v Osvětimi a potom také tábora v Březince spolu se dvěma průvodci. Mohli jsme vidět, jak těžké chvíle zde lidé zažívali a dozvěděli jsme se hodně o krutém zacházení s lidmi. Mě osobně nejvíce zaujalo a překvapilo, že lidé měli na svou hygienu jen 5 sekund a pokud to nestihli, tak byli potrestáni. Většina lidí v těchto krutých podmínkách přežila jen několik měsíců nebo týdnů. Pokud se někomu podařilo z tábora utéct, zaplatilo za to životem deset nevinných vězňů. Celá tato exkurze v nás zanechala smutek a donutila nás nad tím přemýšlet. Nebylo vůbec jednoduché všechno poslouchat bez uronění slzičky, nebo bez smutné tváře.

Napsaly Nicol Zgabajová, Terezie Vaňková a Marcela Koňaříková