Etické dílny

V tomto školním roce probíhá na naší škole projekt „Etické dílny“. Etických dílen se účastní žáci 1. i 2. stupně. V rámci vyučování probíhají tvořivé besedy, které žákům přibližují základní etické zásady. Pod vedením lektorky paní Mgr. Renaty Zajíčkové tak žáci sami nachází správné odpovědi na mravní a hodnotové otázky.

Do jednotlivých ročníků byla vybrána následující témata:
1.ročník : Jak se chránit v nebezpečných situacích? (Jak se chovat doma sám, jak se chovat k cizím lidem, co dělat, když se ztratím… Simulace různých kritických situací a jejich správné řešení.)
2.ročník :Jak se chránit v nebezpečných situacích? (Jak se chovat doma sám, jak se chovat k cizím lidem, co dělat, když se ztratím… Simulace různých kritických situací a jejich správné řešení.), Buďme kamarádi
3.ročník :Jak se nehádat se sourozenci? (Vzájemné hádky. Urážky a posmívání. Provokování a zlobení. Neochota ustoupit. Jak na to?)
4.ročník :Děti Zimbabwe, Jak správně využívat počítač a televizi? (Počítačové hry, internet, chat – z jiného pohledu, než který znají u monitoru. Rizika některých televizních pořadů. Naučí se písničku Televize.), Co dělat se svým vzhledem? (Jaké mohou být problémy se vzhledem. Existuje dokonalá krása? Co je to krása a jak jí dosáhnout.)
5.ročník:Děti Zimbabwe, Jak správně naložit se svými penězi? (Vztah k penězům a dalším hodnotám. Jak správně rozdělovat své peníze. Jak penězi pomáhat.), Bible bez nudy
6. a 7. ročník -Život v mediální džungli (Nejoblíbenější pořady a počítačové hry dospívajících – co s nimi dělají? Jak získat vládu nad televizí a počítačem. Rizika internetu, chatu, facebooku – jak se jim bránit.)
8.a 9. ročník: Vážíš si svého těla, nebo ho zneužíváš? (Alkohol – netolerovanější droga u nás. Jak se vyhnout závislosti. Poruchy příjmu potravy, sebepoškozování – kde je jejich kořen?), Pohoda, klídek, tabáček (Kouření – co nám výrobci tabáku zamlčují. Jak se naučit říkat ne! Bohatá obrazová dokumentace důsledků kouření.)