Deváťácká Cesta do pravěku

Během několika posledních týdnů se žáci devátého ročníku v přírodopise zabývali vývojem Země, seznámili se s geologickými změnami, které na Zemi od jejího vzniku probíhaly, rostlinami i pravěkými zvířaty ...

Poté, co jsme cestu od geologického období až po čtvrtohory absolvovali v hodinách, následovaly názory na to, jak to s tou evolucí vlastně je. Začali jsme u pana Charlese Darwina jako u zakladatele evoluční teorie, zajímaly nás důkazy, které jeho teorii potvrzují nebo vyvracejí. Bylo zajímavé slyšet názory náboženské i vědecké, proběhlo také tajné hlasování o tom, jak si názorově stojí naši deváťáci - někteří z nich svou odpověď uměli i dobře zdůvodnit.

Projekt Cesta do pravěku aneb Vývoj Země a života na Zemi byl završením a shrnutím celého učiva. Žáci ve skupinách formou plakátu zpracovali celé dlouhé období existence naší planety, vybírali si zajímavé tvory, kteří dříve žili a jejichž pozůstatky dodnes na Zemi nalézáme, do projektu zahrnuli i předchůdce dnešního člověka. Na závěr proběhla hodina prezentací. Všem se jejich projekty moc povedly a jsou vystaveny na schodišti školy, aby si je mohli prohlédnout ostatní žáci i návštěvníci.