Biologická olympiáda - kategorie D

Ve čtvrtek 21. dubna jsme se poprvé po dlouhé době účastnili i okresního kola Biologické olympiády v kategorii D - mladší žáci. Do Valašského Meziříčí jely dvě nejlepší ze školního kola - Hanka Kašparová ze 7.A a Tereza Kropidlowská ze 6.B. Test i poznávačka byly tradičně poměrně náročné, zábavný holkám připadal praktický úkol, při kterém přišla na řadu do té doby nejasná povinná výbava - svítilna. Měla dokázat, že žížala, která byla objektem pozorování během laboratorní práce, nemá světlo ráda a skrývá se před ním. Mezi 26 účastníky z celého okresu - převážně z gymnázií a městských škol - se naše děvčata nijak neztratila a obsadila místa v první desítce - Hanka byla šestá, Terezka skončila na úžasném čtvrtém místě a jako jeden z nejmladších účastníků soutěže skrývá určitě velký potenciál do příštích ročníků.