Biologická olympiáda - školní kolo

Ve středu 12.2. proběhlo školní kolo biologické olympiády - kategorie C - 8. a 9. ročník. Tématem letošního ročníku bylo světlo a barvy v přírodě. Do školního kola se letos zapojilo 10 žáků. Tato soutěž je tradičně velmi náročná a klade velké nároky nejen na znalosti teoretické, které žáci získávají z větší části samostudiem, ale také na znalosti praktické - součástí soutěže je kromě testu také obsáhlá část poznávací (rostliny, houby, živočichové, nerosty a horniny) a laboratorní úkol.

S velkým náskokem ve školním kole zvítězila Lenka Geržová z 9.B. Z celkového počtu 109 bodů získala 99 bodů, přičemž v části praktického poznávání přírodnin byla 100% úspěšná. Na druhém místě se umístila Johanka Kovářová z 9.B (70,5 bodu) a třetí místo obsadila Johanka Matůšová (67,5 bodu). Děkuji všem mladým přírodovědcům za účast, doufám, že jim jejich zvídavost v oblasti přírodních věd zůstane a zejména Lence přeji hodně štěstí v kole okresním.