Školní výlet 4. třídy

V úterý 16. června vyrazili čtvrťáci jako poslední na školní výlet do Přerova. Cesta vlakem nám ubíhala a my jsme se těšili na mamuta a život v pravěku. Předmostí u Přerova se totiž může pyšnit jedním z největších nalezišť pravěkých vykopávek u nás. První zastávkou bylo muzeum na Základní škole Předmostí, kde jsem si prohlédli vykopávky, sošky, mamutí kosti, dozvěděli jsme se, jak žili lidé v pravěku, jak ulovit mamuta apod. Poté nás čekala 8 km procházka naučnou mamutí stezkou, chvíli jsme pobyli ve školním arboretu a naším cílem byl mamutík Tom, což byla asi 2 m socha mamutího mláděte. Stezkou jsme se vrátili zpět do Přerova, nakoupili suvenýry a ve zdraví plní zážitků jsme se vraceli domů. Počasí nám přálo a výlet se opravdu vydařil...