Šesťáci v knihovně

Žáci 6. ročníku navštívili minulý pátek 21. března 2014 místní knihovnu, aby se dozvědeli, z jakých různých zdrojů můžou čerpat informace, když něco hledají nebo mají za úkol zpracovat třeba referát. Paní knihovnice Alena Kozubíková si pro nás připravila praktické úkoly, při jejichž plnění žáci využívali na jedné straně internetové zdroje a na straně druhé knihy a časopisy. Při prezentaci vyhledaných informací žáci sami zjistili, že je mnohdy mnohem zajímavější, zábavnější a rychlejší hledat v různých encyklopediích a časopisech, než se složitě prokousávat kvanty informací, které vám nabídne třeba Wikipedie apod. Doufám, že při zpracování příštího referátu zavítají nejen šesťáci také do knihovny, využijí služeb paní knihovnice, která jim ráda poradí a prolistují různé knihy, časopisy a nespokojí se jen s kopírováním informací z internetových vyhledávačů.