Čtenářské bingo

Čtete rádi? Nebo jen občas? I čtením se dají plnit různé úkoly. Pokud rád čteš, nebo máš jenom rád soutěže a výzvy, zapoj se do našeho čtenářského binga. Čtenářské bingo bude probíhat od října do konce ledna . Vyhodnocení proběhne na konci pololetí ve čtenářské klubovně.
Pravidla jsou jednoduchá.
1. Vyzvedni si soutěžní list ve čtenářském klubu.
2. Vyber si libovolný sloupec, nebo řádek úkolů.
3. Hrej fér a zapisuj knihy, které opravdu přečteš až po vyhlášení binga, nikoli ty, které jsi už kdysi četl .
4. Až splníš úkoly v řádku nebo sloupci, splnil jsi čtenářské bingo.
5. Do příslušných políček ale musíš zapsat název, autora knihy, u časopisů název. Při čtení nahlas, napiš komu a co jsi četl a jeho podpis jako potvrzení.
6. Každý, kdo splní čtenářské bingo, přinese vyplněný list do čtenářského klubu a dostane malou odměnu.
7. K plnění úkolů ti pomůže čtenářský klub, knížky v něm, paní učitelka, rodiče, ale hlavně tvoje snaha dosáhnout určitého cíle.

Žáci 2. a 3. třídy si vybírají jen první neb druhý sloupeček.
Žáci 4. a 5. třídy si mohou vybrat jakýkoli řádek neb sloupec.