Biologická olympiáda - kategorie C

Minulých čtrnáct dní bylo ve znamení přírodovědných soutěží. Ve středu 13. dubna cestovaly naše dvě šikovné deváťačky Pavlína Slováková a Radka Bělíčková na okresní kolo v Biologické olympiádě starších žáků (kategorie D) do Valašského Meziříčí. Obě už absolvovaly několik mimoškolních přírodopisných soutěží, a tak se vcelku oprávněně zdálo, že už je nemůže celkem nic rozházet. Pravidelné disciplíny jako je vědomostní test nebo poznávačku samozřejmě v klidu zvládly, zato pitva a popis cvrčka jako náplň laboratorní práce byla i pro ně snad něčím novým...V silné konkurenci dvaceti dvou studentů zejména z víceletých gymnázií bylo Radčino umístění v polovině startovního pole a Pavlínino páté místo určitě pěkným výsledkem.