Zámek Vsetín

Ve středu 20.4.2016 jsme se v počtu 22 žáků naší školy od 1. do 7. třídy vypravili navštívit nově zrekonstruovaný vsetínský zámek. V první části nás čekal lektorský program pod názvem "Příroda ve věži". V každém patře věže jsme objevovali různá společenstva přírody, která nás obklopují (voda, les, louky, pole ). Náš lektor Honza nám poutavě vykládal zajímavosti ze světa zvířat. Postupně jsme vystoupali do nejvyššího patra, kde se nám otevřel nádherný slunečný výhled na Vsetín a okolní přírodu.

Poté jsme se na zámku vypravili podívat do Pravěku a navštívili sklepení tajného rytíře střežící zámek. Všem se nám líbila rozsáhlá výstava o Valašsku. Na zámku jsme společně strávili příjemné dvě hodiny. Doufáme, že se někdy příště vydáte s námi, protože je tu stále něco nového objevovat.