Recitační soutěž 1. stupně: školní kolo 2014

V úterý 11. února se ve druhé třídě uskutečnilo školní kolo recitační soutěže prvních až pátých tříd. Jako obvykle se soutěžilo ve dvou kategoriích. První kategorii tvořili žáci první a druhé třídy. Ve druhé kategorii soutěžili žáci třetího až pátého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 34 žáků, které hodnotila porota ve složení: paní učitelka druhé třídy Vlasta Ibříšková, paní učitelka první třídy Eva Matušová a paní učitelka čtvrté třídy Irena Filgasová . A jak tedy soutěžení dopadlo?

V první kategorii se jako první umístil Matěj Erban z první třídy s básničkou Na zápraží koště stálo.

Druhé místo získal žák ze druhé třídy Michal Kocourek s básničkou Na té naší pouti

a třetí místo obsadila Jana Poláchová ze druhé třídy s básničkou Malá pohádka o řepě.

Ve druhé kategorii vítězné první místo vybojoval žák třetí třídy René Jeřábek, který soutěžil s básní : Nejchytřejší kluk.

Druhé místo získal opět žák třetí třídy Jan Erban s básní Jak taškář napálil taškáře a třetí místo obhájila žákyně páté třídy Adéla Koňaříková s básničkou Červená Karkulka.

Matěj Erban, René Jeřábek a Jan Erban budou naši školu reprezentovat i v okrskovém kole recitační soutěže ve Vsetíně. Určitě jim všichni budeme držet palce!