Týden stromů na 1. stupni.

Ve třetím říjnovém týdnu probíhal na prvním stupni projekt „Týden stromů“, ve kterém jsme chtěli dětem přiblížit význam stromů a seznámit je především se stromy v okolí naší školy a také s jejich mnoha dalšími významy pro člověka a život vůbec.

První třída se do projektu zapojila hlavně v hodinách prvouky a pracovní a výtvarné výchovy. Na vycházce do blízkého okolí školy a lesa děti sbíraly podzimní plody a listy a také ve skupinkách určovaly druhy stromů podle tvaru koruny, listů a kmene. V pracovní  a výtvarné výchově vytvářely „podzimní strom“. Jak se jim to podařilo je vidět na přiložených fotografiích.

Třída 2. B se do týdne stromů také zapojila nejrůznějšími aktivitami. V hodině prvouky jsme si povídali o stromech a jejich plodech, dozvěděla jsem se také, že děti mají doma na zahradě všechny druhy stromů světa. Dokonce i takové o kterých jsem v životě neslyšela :) Ve výtvarné výchově jsme vyzkoušeli kreslit listy suchým pastelem. Byla to nová technika, která sa dětem náramně líbila a výsledek se zase líbil mně.