Pokladna

Informace ke Školní on-line pokladně (ŠOP)

Hlavním cílem přechodu k této metodě školních plateb, je zcela odbourat práci s hotovostí mezi školou a rodiči a všechny platby provádět bezhotovostně převodem na podúčet školy. Škola splní všechny podmínky, které ji ukládá zákon týkající se evidence uvedených plateb. Dílčím cílem je zautomatizovat spárování příchozích plateb s konkrétním žákem (variabilní symbol zůstává pro všechny platby stále stejný – mobil rodiče).
Školní pokladna slouží k přesné evidenci finančních prostředků, které zákonný zástupce svěří škole ve formě zálohy na čerpání plateb za školní akce (kino, divadlo, lyžařské kurzy, bruslení, pracovní sešity, potřeby pro VV, družinu apod.).
Rodič má kdykoliv online náhled do Školní pokladny podobný elektronickému bankovnímu účtu a má tak přesnou kontrolu o pohybu financí.

K registrace a přihlášení do Školní on-line pokladny (ŠOP) se dostanete zde.

• ID školy = IČO školy 045211515
  • číslo účtu, na který odesíláte peníze do ŠOP: 343087590/0300, ČSOB
  • variabilní symbol platby: číslo mobilního telefonu, které jste zadali při registraci
  • výši první zálohy jsme stanovili na částku minimálně 1.500,00 Kč/žák

Příchozí platby na účet ČSOB za každý den se převádějí do ŠOP po vygenerování výpisu zpravidla následující pracovní den. Proto ihned po odeslání platby neuvidíte tuto částku v ŠOP.

Škola následně během školního roku strhává částku s přesnými údaji. Pokud se žák přiblíží na hranici minimální zálohy je mailem upozorněn rodič i třídní učitel. O výši požadavků na jednotlivé platby budou rodiče předem informování.