Český jazyk - III. třída od 3.5. do 7.5. 2021

Ahoj rošťáci ze třetí třídy. Opět jsme na distanční výuce, ale ono nám to rychle uběhne a zase budeme spolu ve třídě. Už si na Vás chystám nové hry a soutěže, tak to zkuste ještě vydržet. Zdravím rodiče a moc jim děkuji za trpělivost.

MLUVNICE: tento týden budeme pokračovat v procvičování vyjmenovaných slov, slovních druzích a v podstatných jménech. Opět nic neposílejte, vše zkontrolujeme v pondělí 10. května.

ÚKOLY: do domácího sešitu napiš z učebnice na straně 76 ( 77 ) cvičení 7, 8. Fialový pracovní sešit strana 41 - celá.

ČTENÍ: na straně 139 si přečti a nauč báseň - KVĚTEN, budu ji zkoušet ve čtvrtek, až budete ve škole. Na straně 142 si přečti článek - UP a babička Motyčka. Dále pracujte na čtenářských denících.

PSANÍ: na straně 23 opiš báseň, napiš mamince přání ke Dni matek. Na straně 24 si procvičíš vyjmenovaná slova.

SLOH: na pátek si prosím nachystejte pracovní list, co jste dostali ve třídě, přečteme si ho a společně budeme plnit otázky.

Všem přeji hodně pohody, už se těším, až budeme ve třídě. V případě dotazů volejte na číslo: 731 806 546 nebo pište na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Mějte se bezva, už se na Všechny moc těší třídní Dajka Hladká.

Odkazy na procvičování: Berušky - už jsme to hráli ve třídě

                                   slovní druhy

                                   hry - najdete je až na konci třetí třídy

 

Odkaz na přihlášení:

https://zoom.us/j/9287862790?pwd=K1lFd1JLWDNlSXFRTSszVlRDeFp5dz09


Meeting ID: 928 786 2790

Passcode: P0p6Mi