Den Země 2021 letos distančně, ale samozřejmě v přírodě

Den Země je na naší škole každoroční tradicí. Vloni nám uzavření škol nedovolilo tuto akci zaměřenou na pobyt v přírodě a mnoho zábavných venkovních aktivit s environmentální tématikou zrealizovat. Letos je situace sice stále nepříznivá z hlediska pobytu dětí ve škole, ale protože máme v řadách našich žáků mnoho nadšených a šikovných přírodovědců, vymysleli jsme pro ně přírodovědnou výzvu zakončenou sladkou odměnou všem úspěšným řešitelům. 

Mysleli jsme na to, že úkoly musí být dostupné pro všechny naše žáky včetně dojíždějících. A také jsme samozřejmě chtěli, aby děti plnily úkoly venku - offline, protože počítačových aktivit mají v dnešní době až až.  A jak bude vše probíhat?

 

  • děti si mohou přímo zde stáhnout a vytisknout Deník do přírody s úkoly k plnění
  • ty děti, které tiskárnu nemají nebo se účastní prezenční výuky, si ho mohou vyzvednout před kanceláří školy v označeném boxu
  • výzva ke Dni Země bude trvat od 26. dubna do 10. května - od tohoto data mohou děti deníky začít odevzdávat do připraveného a označeného boxu před kanceláří školy až do pátku 14. května - pomocníci z řad našich deváťáků si pak deníky prohlédnou a všem, kteří si ho vypracovali, doručíme sladkou fairtradovou odměnu (a Deníky jim samozřejmě vrátíme)

Doufáme, že se do naší přírodovědné výzvy ke Dni Země zapojí mnoho našich žáků a že si výpravy do přírody užijí - třeba ve společnosti svých kamarádů nebo rodiny. Případné dotazy směřujte na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonní číslo 776046539.