Matematika, prvouka - III. třída od 22. 3. do 26. 3. 2021

Zdravím moje sluníčka ze třetí třídy. Týden nějak rychle uběhl a už jsou tu nové úkoly. Budeme spolu tento týden procvičovat odčítání  s přechodem přes základ 100 typu - 200 - 9, a v prvouce budeme probírat ryby.

 

MATEMATIKA: odčítání do tisíce zpaměti bude stejné jako do sta, jen budeme používat větší čísla. Vysvětlení najdete v učebnici na straně 76 a 77, vše si vysvětlíme v online hodinách. ÚKOLY: do domácího sešitu napiš z učebnice na straně 76 cvičení 2 - pozoruj v prvním sloupečku odčítání a druhý a třetí sloupeček vypočítej a POŠLI. Zelený pracovní sešit strana 18, cvičení 4, 5 - POŠLI. Zbytek procvičíme v hodinách.

GEOMETRIE: doděláme v pracovním sešitě rýsování čtverce a trojúhelníků, mějte v pátek nachystané pravítko a ostrou tužku.

Odkazy na procvičování: sčítání a odčítání zpaměti

                                   další odkaz na + a mínus

 

 

PRVOUKA: budeme se věnovat živočichům, tentokrát rybám. Do sešitu si zapiš:

                                                

                                                  RYBY

mají povrch těla pokrytý kůží zpravidla se šupinami. Části těla: hlava, ploutve, trup, ocas. Ryby jsou přizpůsobeny životu ve vodě. Přijímají kyslík rozpuštěný ve vodě. Nedýchají plícemi, ale žábrami. Jsou sladkovodní i mořské. Rozmnožují se třením - samice vypouští do vody jikry, samec je zaplavuje mlíčím. Z jiker se vylíhne plůdek - malé rybky. Ryby jsou dravé, býložravé a všežravé.

Úkoly: do sešitu nakresli obrázek i s popisem na straně 48 v učebnici. V pracovním sešitě vypracuj stranu 45 a POŠLI. Zbytek o rybách máte v odkazech.

Odkazy: prezentace ryb

             další zajímavosti o rybách

             stavba těla

 

Přeji všem hodně klidu a pohody, v případě dotazů volejte na číslo: 731 806 546, úkoly posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vaše třídí Dajka Hladká.

 

Odkaz na přihlášení:

https://zoom.us/j/9287862790?pwd=K1lFd1JLWDNlSXFRTSszVlRDeFp5dz09


Meeting ID: 928 786 2790

Passcode: P0p6Mi