Vítězství branného závodu v Ležákách

Memoriál Karla Kněze v Ležákách

V pátek 24. června ukázali vybraní žáci 4., 5. a 9. ročníku,  že se Valaši z Polanky nedají zahanbit  ani  ve východních Čechách. Zúčastnili  jsme se branného závodu „Memoriál Karla Kněze“, který probíhal  v místech národní kulturní památky Ležáky. Jedná se o osadu, která byla za 2. světové války vypálena, podobně jako Vařákovy paseky nebo Ploština.

Prvním úkolem byl běh na 2,5 km, což nebyl po 3 hodinové cestě autobusem v horkém počasí žádný med. Následovaly úkoly na stanovištích, všichni jsme si hravě poradili s morseovkou, vázáním uzlů, zdravovědou, házením granátu i vědomostním testem.
Po obědě následovala ukázka práce s policejními psy, prohlídka zbraní a vojenské techniky, třešničkou na dortu bohatého programu byla prohlídka vojenského vrtulníku a seskok parašutistů.
I když bylo horké počasí a cestovali jsme celkem 6 hodin, vyplatilo se to. Když při vyhlašování zaznělo: „Valaši přijeli, viděli a zvítězili, věděli  jsme, že nám patří zasloužené 1. místo!!
Pochvalu a poděkování za aktivní účast a slušné chování si zaslouží Michal  Dorňák a Jirka Daněk ze 4. třídy, Renda Jeřábek, Tomáš Včelica a Danek Mikuš z 5. třídy, Eliška Šimarová, Radka Běličková, Petr Hyžák a Pavlína Slováková  z 9.třídy.