Republikové finále ve stolním tenise

Po vítězství v okresním i krajském kole družstev ve stolním tenise se starší žačky ZŠ Valašská Polanka probojovaly do Republikového finále, které se konalo ve dnech 18.-19.11. 2015 v Jindřichově Hradci. Už samotná účast mezi nejlepšími hráčkami naší republiky byla velkým úspěchem pro naši školu i pro dívky samotné. Do Republikového finále postoupilo nejlepších 16 ZŠ z celé ČR, které byly rozděleny do 4 základních skupin po 4 týmech, kde mezi sebou sehrály zápasy "každý s každým" o postup.

Naše dívky v prvním zápase prohrály s nasazenou ZŠ České Budějovice 2:3, potom znovu po boji prohrály se ZŠ Plzeň-Masarykova smolně 2:3 a v posledním zápase nestačily na dívky z Gymnázia Cheb. V tomto zápase prohrály 0:3. Obsadily ve skupině 4.místo a hrály vyřazovací soutěž o konečné 9.-16.místo.Hned v úvodním zápase ale prohrály se ZŠ Plzeň-Habermannova poměrem 1:3 a byly ze soutěže vyřazeny. Byly vyřazeny ale svým výkonem rozhodně nezklamaly, bojovaly a v řadě zápasech byly dívky rovnocennými soupeřkami.Na ty nejlepší, které hrají pravidelně ve stolně tenisových akademiích a oddílech, hrají pravidelně soutěže, opravdu nestačily, ale získaly mnoho zkušeností. V celé hale, kde se hrálo na 15 stolech, byla nádherná atmosféra a i samotné město Jindřichův Hradec nás mile překvapilo. Prohlédli jsme si krásné renesanční centrum s řadou měšťanských domů a překročili jsme i známý 15.poledník východní zeměpisné délky. Děvčatům, Radce Běličkové, Natálce Bělaškové i Hance Žůrkové, děkuji za vzornou reprezentaci naší školy nejen na Republikovém, ale i na Okresním a Krajském finále a za jejich vzorné a příkladné chování. Děkujeme za podporu vedení naší ZŠ a finanční sponzorskou pomoc od firmy KOVAR i sportovní komise při Obecním úřadě ve Valašské Polance. S jejich pomocí se mohla účast na Republikovém finále v dalekém Jindřichově Hradci snadněji zrealizovat.