Zapojte se s dětmi do Ptačí hodinky

V době distanční výuky nastane někdy možnost zapojit děti do projektu, který jim kromě opakování nebo získání přírodopisných znalostí (a jedničky za dobrovolný úkol) přinese také možnost připojit se k výzkumu mimo rámec školy. Tento víkend - od pátku 8. do neděle 10. ledna 2021 - je jedinečná příležitost zúčastnit se tzv. Ptačí hodinky. Samostatně, s pomocí rodičů, sourozenců nebo prarodičů během jedné zvolené hodiny mohou určovat a počítat ptáky na krmítku. 

Podrobnější informace (jaké druhy pozorovat a počítat, jak vyplnit a odeslat formulář...) získáte na stránkách nebo Facebooku České společnosti ornitologické nebo na tomto odkazu. Jak mohou děti za splnění úkolu získat jedničku, zjistíte v domácích úkolech na tento týden u 6.,7. a 9. ročníku. Doufám, že se najde alespoň několik nadšených přírodovědců, kteří se do Ptačí hodinky zapojí.