Náš Jablíčkový den v 1. a 2. třídě

Ve čtvrtek 24. září proběhl v 1. a 2. třídě již tradiční Jablíčkový den. Ve třídách jsme si povídali o darech podzimní přírody, o vůni, barvě i tvaru jablíček. Tématika jablíček se promítla do všech předmětů. Počítali jsme slovní úlohy, v první třídě do pěti a ve druhé do dvaceti. Četli jsme pohádky, říkanky, lidová rčení a přísloví o jablkách. Na závěr jsme vytvořili v první třídě obrázek jabloně s jablky a obrázek jablíčka malovaného voskovkami. Ve druhé třídě si žáci namalovali jablíčka vodovými barvami a v pracovním vyučování jablíčko lepili z kousků barevného papíru. Odměnou za snahu a práci nám byla sladká jablíčka ze školní jídelny, které pro nás zajistila paní vedoucí stravování Zdenka Ostruszková.

Tímto jí moc děkujeme a těšíme se zase za rok.

Třídní učitelky Vlasta Ibříšková a Eva Matušová