Výstava Egypt - dar Nilu

V pátek 28. února 2014 se vydali žáci 6. ročníku na Vsetínký zámek, kde navštívili opravdu zajímavou výstavu Egypt – dar Nilu. Díky bohaté sbírce slovenského cestovatele  Jána Hertlíka si mohli žáci prohlédnout slavnou Tutanchamonovu zlatou pohřební masku, bustu nejkrásnější ženy starověku Nefertiti, mumie posvátných zvířat, různé sošky, ozdoby, papyrus, hieroglyfy apod.

Součástí výstavy byl také dokument o historii starověkého Egypta a pískoviště, v němž se žáci na okamžik stali archeology a hledali různé artefakty. Nechyběl ani prodejní stánek plný egyptských náramků, korálů, soch, papyrus a další zajímavé předměty. Žáci si tak odnesli nejen nové zážitky a vědomosti, ale také hmotné suvenýry. Akce se povedla a podle hodnocení žáků se všem líbila, protože věci, které znali jen z učebnice, teď mohli vidět naživo.