Mezinárodní turnaj ve florbalu

Ve čtvrtek 28.listopadu 2019 se mladší žáci ZŠ Valašská Polanka zúčastnili mezinárodního turnaje ve florbalu "O pohár města Brumov-Bylnice". Pozvánku obdrželi ještě mladší žáci Valašských Klobouk a žáci Dubnice nad Váhom ze Slovenska. Skupinu doplnila ještě pořádající ZŠ Brumov-Bylnice. A naši mladší žáci příjemně překvapili, neboť ve velmi silné konkurenci byli rovnocenným soupeřem a dokonce i bojovali o celkové prvenství v turnaji. Postupně porazili Dubnicu nad Váhom vysoko 8:1, remizovali se ZŠ z Valašských Klobouk 2:2 a zdramatizovali finálový zápas s domácí ZŠ Brumov-Bylnice, když prohráli až po velkém boji poměrem 5:6! Nejlepším střelcem našeho mužstva byl Petr Janota z 5.třídy, který vsítil celkově 7 branek, 3 branky přidal Jakub Včelica ze 7.A, 2 branky Štěpán Gergela z 5.třídy a po jedné brance vsítili Toník Randus ze 7.B, Vojta Gabko ze 6.B a Matěj Erban ze 7.A. Na lavičce hráče v poli střídali ještě Tomáš Křůpala ze 6.B, Filip Kovář ze 6.A a Matyáš Miklica. V brance spolehlivě zachytal Ondřej Pavelka. Nejlepší výkon v průběhu všech 3 zápasů podali vzadu hrající Matěj Erban s Toníkem Randusem, v útoku vynikal Petr Janota. Ale výkon všech hráčů je velkým příslibem do budoucna. Všem hráčům ještě jednou blahopřeji k 2.místu v turnaji, děkuji za vzornou reprezentaci naší školy i za bezproblémové chování v průběhu celého turnaje.