Šesťáci navštívili divadelní představení Saturnin

Ve středu 6. listopadu 2019 navštívili žáci šestých ročníků divadelní představení Saturnin, které nastudovalo Městské divadlo Zlín. Tuto divadelní hru napsal Jan Bártek na motivy stejnojmenného humoristického románu Zdeňka Jirotky. Tato kniha vyhrála s velkou převahou anketu Kniha mého srdce (2009), což bylo překvapením nejen pro pořadatele této soutěže, kteří na prvním místě zřejmě očekávali Babičku nebo Švejka. Žáci měli možnost seznámit se s dokonalým sluhou Saturninem, jeho nesmělým pánem, nesnesitelnou tetou Kateřinou, která používá nepřiměřené množství přísloví, s jejím synem výrostkem Miloušem, s doktorem Vlachem, s dědečkem i s půvabnou slečnou Barborou. Toto představení bylo po celou dobu podbarveno krásným klavírním doprovodem, který nás v čase přenesl do poetického období první republiky. Představení se nám opravdu velice líbilo a už nyní se těšíme na další návštěvu divadla.