Přírodovědný klokan 2019

Ve středu 16.října 2019 proběhlo v multimediální učebně naší ZŠ školní kolo celostátní soutěže pod názvem Přírodovědný klokan, kterého se zúčastnilo 21 žáků 8.-9.ročníku. V testu měli žáci opět za úkol vybrat odpovědi z 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, přírodopisu, zeměpisu i všeobecných znalostí. Měli prokázat své znalosti, vědomosti, ale i v nejedné otázce se pokusit trochu zariskovat, aby dosáhli většího počtu bodů, pokud na otázku správně odpoví. A to se některým podařilo...

Přesvědčivě a zcela zaslouženě zvítězil Vojtěch Vařák z 9.třídy, který získal celkových 69 bodů a stal se nejúspěšnějším řešitelem ve školním kole Přírodovědného klokana na naší škole pro školní rok 2019/2020. Celkové 2.místo obsadila Nela Cedidlová ziskem 64 bodů a na 3.místě se umístil Štěpán Kundera, který získal 63 bodů. Oba dva také z 9.třídy. Svým výsledkem příjemně překvapil Zbyněk Buček z 9.třídy, který ziskem 60 bodů obsadil celkové 5.místo.

Všem zúčastněným žákům děkuji za účast ve školním kole Přírodovědného klokana a těm nejúspěšnějším řešitelům ještě jednou blahopřeji. 

Pořadí 10 nejúspěšnějších řešitelů: 1.Vařák Vojtěch (69 b.), 2.Cedidlova Nela (64 b.), 3.Kundera Štěpán (63 b.), 4.Kovářová Denisa (61 b.), 5.Buček Zbyněk (60 b.), 6.Mikuš Daniel (56 b.) - všichni 9.třída, 7.Marečková Veronika (52 b.), 8.Juřica Jakub (49 b., 9.třída), 9.-10.Kocourková Veronika a Garguláková Karolína(48 b., obě 8.třída).