Okresní finále Poháru rozhlasu v lehké atletice

V pátek 17.května 2019 se konalo na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí okresní finále Poháru rozhlasu v lehké atletice, kam postoupilo po vítězství v okrskovém kole i družstvo starších žáků naší základní školy. A naši hoši si nevedli vůbec špatně, když v silné konkurenci městských škol okresu Vsetín obsadili velmi cenné 4.místo. Výbornými výkony se prezentovali v běhu na 60 m Josef Kralovič a Matěj Kovář, kteří zaběhli vynikající časy 7,9 s. Štafeta naší ZŠ ve složení Zemánek Vojtěch, Daněk Jiří, Kovář Matěj a Kralovič Josef obsadila celkové 2.místo! Ve skoku vysokém skočili Vojtěch Zemánek i Matěj Kovář 160 cm, ve skoku dalekém jsme byli ve výkonech velmi vyrovnaní, což potvrdil Vojtěch Zemánek výkonem 520 cm, Josef Kralovič výkonem 509 cm a Zbyněk Buček, který skočil 506 cm. Škoda, přeškoda malých přešlapů či dopadu na záda při výkonech 560-580 cm. Bylo by z toho celkové 2. či 1.místo! Menší propad jsme zaznamenali pouze ve vrhu koulí i v běhu na 1.500 m, kde jsme zaostali za výkony okrskového finále v Horním Lidči. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy, za bojovnost i vzornou kázeň během celého dne, kdy se konalo okresní finále.