Okresní kolo Biologické olympiády 2019

Jednou z nejobtížnějších přírodovědných soutěží je určitě Biologická olympiáda - požadované znalosti jsou hodně podrobné a náročné, každý soutěží sám za sebe a do okresního kola je třeba vypracovat samostatně vstupní úkol. Ani tyto požadavky letos neodradily naše čtyři statečné žáky, kteří ze školního kola postoupili do okresního (konaného na gymnáziu ve Valašském Meziříčí) - v mladší kategorii D (6.a 7. tříd) to byla Veronika Marečková ze 7. ročníku, která obsadila skvělé páté místo. Starší kategorii C (8. a 9. tříd) reprezentovali Tereza Kropidlowská z 9.B a Denisa Kovářová a Daniel Mikuš z 8. ročníku. I tito soutěžící dopadli v konkurenci většinou městských škol a gymnázií výborně - Denisa obsadila 5. místo, Tereza 6. a Daniel 18. Děkuji všem čtyřem za skvělou reprezentaci naší školy.