Školní kolo recitační soutěže prvního stupně 2019

V pondělí 18. března se uskutečnilo školní kolo v recitaci žáků prvního stupně. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Nultou kategorii tvořili žáci první třídy. V první kategorii se utkali žáci druhé a třetí třídy a ve druhé kategorii soutěžili žáci čtvrté a páté třídy. V nulté kategorii zvítězil Kryštof Spáčil s básničkou  Jak šlo vejce na vandr. Druhé místo získala Rozálie Gajdošová s básní  Odkud ten náš holub letí a třetí místo obsadila Adéla Beňová s básničkou Můj týden. V první kategorii se umístil jako první Tomáš Zajíc ze druhé třídy s básničkou Zimní láska,  na druhém místě skončil s básní Král a lenoši Jáchym Blizňák  ze druhé třídy a třetí místo vybojovala žákyně třetí třídy Nikol Maršálková s básničkou Ostrov pokladů. Druhou kategorii vyhrála Nela Juhaňáková z páté třídy s básní Je pěkné mít bratříčka, jako druhá byla vybrána Julie Zemánková rovněž z páté třídy s básničkou Uspávanka s bývalými anděly a modrým ptáčkem a třetí se umístila Alena Lettangová  ze čtvrté třídy s básničkou Čarodějný mlýnek. Všem ještě jednou srdečně gratulujeme a věříme, že se opět setkáme za rok v dalším kole naší školní soutěže.