Sdílení dílen na SPŠS Vsetín

V rámci projektu "Centra přírodovědného a technického vzdělávání" se žáci našeho 8. ročníku zúčastnili sdílení učeben a laboratoří na SPSŠ ve Vsetíně. Žáci měli možnost si vyzkoušet práci s 3D měřidly, digitálními měřidly, optickým mikroskopem. V učebně PC si zkusili modelovat a tisknout na 3D tiskárně. V učebně fyziky a chemie zjistili, jak rozsvítit zářivku jinak než vypínačem, jak udělat tmu za bílého dne, jak vypnout rádio na dálku či jak se dostat na dno vodní plochy suchou nohou. V učebně robotizace si vyzkoušeli práci s robotem lego nebo obsluhovali miniaturní soustruh a frézku.
Své praktické dovednosti si ověřili v modelárně při tvorbě dřevěného hlavolamu a v zámečnické dílně při kování klínků do seker. Žáci si velmi pochvalovali přínos tohoto dopoledne a svým chováním vzorně reprezentovali svoji školu.