Vsetín proti chudobě

Nedávno uspořádala naše škola výstavu Na stromech o podmínkách při výrobě obuvi v Indii. Tím ale zájem o problematiku nerovných šancí, nízkých mezd, špatných životních a pracovních podmínek mnoha lidí zejména v rozvojových zemích u našich žáků nekončí.

Skupina deváťáků a osmáků se rozhodla nejen o těchto jevech informovat a učit své spolužáky, ale aktivně se zapojit a pokusit se získat nějaké peníze na skutečný projekt nebo dárek. Ideálním startem byla žákovská konference Vsetín proti chudobě (která proběhla v pátek 9. listopadu), kde se týmy většinou ze vsetínských škol začaly připravovat na své žákovské kampaně. Naše družstvo ve složení Vojta Kovář, Lukáš Kovář, Eliška Nováková, Gabča Kozubíková a Vendula Šafaříková od svých zkušenějších vsetínských kolegů načerpali inspiraci a spolu s dalšími vyučujícími z řad spolužáků připraví již brzy informační kampaň o pěstování a zpracování kávy a čokolády. Děti se tak mohou těšit v průběhu celého školního roku na zajímavé hodiny s ochutnávkami fair tradových produktů, rodiče zase na jarní třídní schůzky s vůní výborné kávy a buchty s obsahem fair tradového kakaa. Ráda bych popřála celé skupině spoustu nápadů, sil a uskutečnění jejich vize v podobě zakoupení "skutečného dárku" pro ty, kteří jej opravdu potřebují.